Szlaki turystyczne wokół Kościeliska – propozycje dla każdego

szlak turystyczny w górach

Tatry to miejsce przyciągające wielu turystów, chcących wypocząć, rozkoszując się ich pięknem i poznając bliżej podczas górskich wędrówek po licznych szlakach turystycznych dostępnych przez cały rok. Jednym z najlepszych wyborów dla osób chcących wyruszać na tatrzańskie ścieżki jest znalezienie kwatery położonej możliwie blisko Parku Narodowego. Świetnym rozwiązaniem okażą się domki na wynajem w Kościelisku. Znajdują się one nieopodal największych atrakcji polskiej części Tatr Zachodnich oraz blisko ścieżek wytyczonych w Tatrach Wysokich. Przekonajmy się, jakie trasy są najciekawsze.

Co warto zobaczyć obok Kościeliska?

Najbardziej chyba znaną, a jednocześnie uważaną za najbardziej urokliwą, polską doliną tatrzańską jest Dolina Kościeliska. Dla wszystkich odwiedzających okolice Zakopanego ciekawym, lecz zarazem niezbyt wymagającym przeżyciem będzie przejście aż do schroniska znajdującego się na Polanie Ornczańskiej. Po drodze osoby chcące lepiej poznać piękno gór mogą wybrać się m.in. na Polanę Stoły, czy udać się do zjawiskowego Wąwozu Kraków z udostępnioną Smoczą Jamą. Warto zdecydować się na wyprawę do oświetlonej Jaskini Mroźnej. Łatwą wycieczką będzie też dojście nad malowniczy Smreczyński Staw. Dla dysponujących większym zapasem sił wyzwaniem może okazać się wejście na Ornak bądź przejście Doliny Tomanowej.

Jakie atrakcje czekają wokół Kościeliska?

Poza wycieczkami do Doliny Kościeliskiej warto zapuścić się w Tatry nieco dalej. Pięknie prezentuje się położona blisko Kir Dolina Lejowa. Dobrym pomysłem będzie wybranie się na Przysłop Miętusi. Wielu turystów udaje się do leżącej tuż obok Doliny Chochołowskiej. Z niej można wybrać się m.in. na szczyty grani Tatr Zachodnich od Grzesia przez Rakoń i Wołowiec aż po Jarząbczy Wierch czy Starorobociański Wierch, a nawet dalej, do Doliny Kościeliskiej przez Ornak. Miłośników górskich wypraw przyciąga też Dolina Starorobociańska.

© Copyright - Nydala Group
rezerwacja