Piękno Doliny Kościeliskiej – krajobrazy i przyroda oraz historia

widok z doliny kościeliskiej

Spędzanie wolnego czasu pod Tatrami jest niezwykle popularne, a okolice Zakopanego należą do najchętniej odwiedzanych miejsc na całym Podhalu. Wśród osób szukających komfortowych warunków do górskiego wypoczynku szczególnym zainteresowaniem cieszą się wygodne domy na wynajem, które są nowocześnie urządzone i wyposażone, a zarazem ich wnętrza są stylizowane na atrakcyjnie prezentujące się góralskie chaty. W Kościelisku ofertę taką ma firma Nydala Rustic. Trzeba jednak pamiętać, że atrakcyjna kwatera to nie wszystkie walory tego miejsca. Przekonajmy się, co warto zobaczyć w położonej nieopodal Dolinie Kościeliskiej.

Jakie atrakcje czekają w Dolinie Kościeliskiej?

Dolina Kościeliska należy do najbardziej urokliwych dolin tatrzańskich znajdujących się po polskiej stronie tych gór. Wyróżnia się wspaniałymi wysokogórskimi widokami i niepowtarzalnym klimatem, a także wieloma wartymi odwiedzenia miejscami. Poza możliwością dojścia do schroniska znajdującego się na Polanie Ornczańskiej po drodze odchodzi wiele szlaków turystycznych o rozmaitej skali trudności. Ciekawą wycieczką będzie wejście na oferujący zniewalający widok Przysłop Miętusi i dalej do Doliny Małej Łąki. Interesująca panorama jest też widoczna z Polany Stoły. Piękny jest też niezwykle wąski i prezentujący się wyjątkowo Wąwóz Kraków z udostępnioną jaskinią nazywaną Smoczą Jamą. Dla osób zainteresowanych bliższym poznaniem podziemnego świata wielkim przeżyciem może być wyprawa do oświetlonej Jaskini Mroźnej. Docierając do końca doliny, warto przejść nad Smreczyński Staw. Można także odwiedzić dość łatwo dostępny Ornak bądź przejść Doliną Tomanową aż do Przełęczy Tomanowej.

Co warto zobaczyć w Dolinie Kościeliskiej?

Interesujące jest jednak również samo dotarcie do końca doliny. Atrakcje czekają na turystów na całej jej długości, a do największych należą Niżna, Pośrednia i Wyżna Brama Kościeliska, będące naturalnymi przewężeniami Doliny Kościeliskiej. Warte uwagi jest też wywierzysko Lodowego Źródła, Kaplica Zbójnicka, Polana Pisana czy wreszcie samo schronisko PTTK.

© Copyright - Nydala Group
rezerwacja