Kiedy najlepiej pojechać do Kościeliska, czym się cechują różne sezony?

strumień w dolinie

Wiele miejsc jest chętnie odwiedzanych przez turystów jedynie w określonych miesiącach, ponieważ przez pozostałą część roku nie są one atrakcyjne z uwagi na skromną ofertę, niekorzystne warunki pogodowe czy brak całorocznych atrakcji. Zupełnie inaczej rzecz przedstawia się w przypadku najbliższych okolic Zakopanego, które ściągają gości niezależnie od sezonu, oferując wiele możliwości spędzania wolnego czasu osobom o różnych preferencjach i zainteresowaniach. Choć atutów Podhala i Tatr jest sporo, jedną z ich cech charakterystycznych jest dobrze rozbudowana baza noclegowa, w tym oferująca podwyższony standard, jak np. domki na wynajem w Kościelisku. Okolica ta to jednak nie tylko wygodne i stylowo urządzone obiekty, ale także liczne walory turystyczne. Przyjrzyjmy się bliżej atrakcjom okolic Kościeliska i zobaczmy, na co można liczyć zależnie od sezonu.

Co warto wiedzieć o okolicy Kościeliska?

Kościelisko to miejscowość położona obok Zakopanego, na jego zachodnim krańcu. Oferuje ona piękne widoki na Tatry, a także możliwość odbywania pieszych wycieczek – przede wszystkim po ich zachodniej części. Turyści mogą udać się do słynnej doliny Kościeliskiej ze Schroniskiem na hali Ornak, a ponadto odwiedzić Jaskinię Mroźną, zdecydować się na wejście na Czerwone Wierchy, wypad do Doliny Lejowej, jak rónież położonej nieopodal Doliny Chochołowskiej. Kusi też Ścieżka pod Reglami i niezbyt oddalone Dolinki Reglowe oraz jedna z najurokliwszych dolin w Tatrach – Dolina Małej Łąki.

Co robić w Kościelisku zależnie od sezonu?

Najpopularniejszym zajęciem wśród turystów odwiedzających Kościelisko są wypady w góry, po których można chodzić niezależnie od pory roku, choć zimą wymaga to odpowiedniego sprzętu. Uniwersalne są dostępne na Podhalu Aquaparki, w którym można kąpać się niezależnie od sezonu i pogody. Latem, wiosną i jesienią goście często korzystają z rowerów górskich (liczne wypożyczalnie rowerów w tym elektrycznych znajdują się w okolicy np. u wejścia do Doliny Chochołowskiej) oraz jeżdżą konno. Gdy spadnie śnieg, królują sporty zimowe – narciarstwo biegowe na dobrze przygotowanych trasach, a także zjazdowe. W pobliżu znajduje się stacja na Polanie Szymoszkowej i w Witowie, niedaleko też do Kasprowego Wierchu. Niezbędny sprzęt narciarski jest łatwo dostępny w wielu wypożyczalniach przy stokach i trasach.

© Copyright - Nydala Group
rezerwacja